No 24. – 26.janvārim Apšuciemā, viesnīcā “Arkadia” norisinājās trīsdesmitais Latvijas čempionāts šautriņu mešanā. Mūsu šautriņu mešanas klubu ”Vecpiebalga” pārstāvēja - Avelīna Lāce , Alise Medne, Andris Mednis, Andis Lauva, Gunārs Zommers, Evalds Zommers, Jānis Zommers, Jurģis Zommers, Jevgēņijs Šantars un Ilgvars Lācis.

Tāpat kā pagājušo gadu, arī šogad sacensībās tika pārspēts dalībnieku skaita rekords - 3 juniori, 13 jaunieši, 21 dāma un 108 kungi.

Jauniešu konkurencē no mūsu kluba startēja Alise Medne un Jurģis Zommers. Abi tika izlozēti vienā grupā, kur Jurģis ieņēma pirmo, bet Alise otro vietu un iekļuva izslēgšanas spēlēs. Tālāk labāk veicās Alisei, kura izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 3:2 uzvarēja Danielu Delveri, bet par tikšanu finālā ar 2:3 zaudēja Kristeram Deideram. Jurģim pirmajā kārtā zaudējums 1:3 pret Ralfu Lieģi, kurš finālā izcīnīja uzvaru un ieguva Latvijas čempiona titulu jauniešu konkurencē. Alisei spēcīgo puišu konkurencē godalgota trešā vieta, Jurģim pirmo reizi startējot Latvijas čempionātā piektā vieta.

Dāmu sacensībās Avelīna grupā izcīnīja visas uzvaras un kā pirmā iekļuva izslēgšanas spēlēs, kurās diemžēl Alise neiekļuva. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā uzvara 4:1 pret Vitu Grebsku, otrajā kārtā ar 4:2 pieveikta Zeltīte Strade, bet par tikšanu finālā spraigā cīņā izrauta uzvara 5:4 pret Sandiju Andersoni. Arī šogad atkārtojās iepriekšējā gada scenārijs, kad finālā Avelīna cīnījās pret Kristīni Mickus no Vaiņodes. Vēsture atkārtojās un Avelīnai otro gadu pēc kārtas Latvijas vicečempiones tituls, bet par čempioni jau trešo reizi kļuva Kristīne Mickus.

Kungi sacentās 32 grupās no kurām izgāja divi labākie. Mūsējiem tas izdevās Andrim Mednim, Andim Lauvam, Jānim Zommeram, Jurģim Zommeram un Evaldam Zommeram, bet Gunāram, Jevgēņijam un Ilgvaram tas neizdevās un varēja gatavoties gandarījuma turnīram. Pirmajā kārtā Andris ar 4:2 uzvarēja Rūdolfu Mežecki, Jānis ar 4:3 Gati Ozolu, bet zaudējumus piedzīvoja Evalds 0:4 pret Laimoni Nagli, Andis 2:4 pret Danielu Delveri un Jurģis 0:4 pret Gunāru Ozoliņu. Nākamo kārtu neizdevās pārvarēt ne Andrim, ne Jānim. Andris piekāpās Kristapam Mickus ar 2:4, bet Jānis ar 0:4 Guntaram Stipinam. Labākie ar iegūto 17.vietu Andris un Jānis, 33.vietā Andis, Jurģis un Evalds, bet 65.vietā Gunārs, Jevgēņijs un Ilgvars. Pirmo čempiona titulu izcīnīja Nauris Gleglu, finālā pieveicot jauno, perspektīvo jaunieti Ralfu Laumani.

Svētdienā notika pāru sacensības, kurās no mūsu kluba startēja – Avelīna Lāce – Alise Medne, Gunārs Zommers - Evalds Zommers, Andis Lauva - Ilgvars Lācis, Jānis Zommers – Jurģis Zommers, Andris Mednis – Oskars Kovaļevskis (Bauska)

Pāru sacensībās Avelīnai un Alisei 5.vieta, lai gan grupu spēlēs tika pieveiktas nākamās čempiones Zeltīte Strade – Marija Ružāne. Kungiem labākie bija Andis ar Ilgvaru un Andris ar Oskaru ieņemot 9.vietu, bet 17.vietā brāļi Zommeri, tēvs un dēls Zommeri.

Sveicam mūsu dāmas ar izcīnītām godalgotām vietām!

Paldies visiem, kas pārstāvēja mūsu klubu jubilejas Latvijas čempionātā.

Nākamās Latvijas reitinga sacensības “Vaiņodes kauss”, kas notiks 8.februārī Vaiņodē, bet 22.februārī otro reizi “Vecpiebalgas kauss 2020″ pie mums Vecpiebalgā!